Тел: +3 8(044) 200-02-25

Аудиторская компания Бизнес и право

Новости

новый клиентоориентированный сервис для малого бизнеса по ведению бухгалтерского учета
дата: 26.02.2016
подробнее

Реальність — в тренді практики ВАСУ на початку 2016 року
дата: 23.02.2016
подробнее

Чек терминала моментальной оплаты не является расчетным документом?
дата: 10.11.2014
подробнее


Курсы валют

Аудиторская компания Бизнес и право

Вопрос-ответ

Дорогие друзья!

Рады приветствовать Вас на сайте компании Бизнес и Право.
Если у Вас возник вопрос из области деятельности нашей компании и Вы хотите получить на него обоснованный и главное правильный ответ воспользуйтесь формой внизу страницы.
Хочу Вас заверить, что ни один вопрос не останется без внимания. В общем спрашивайте и получайте ответы.

Александр Егоров, директор компании.

Иван

30.06.2011

Что можно сделать с НДС уплаченным в связи с приобретением ОС вновь созданным предприятием?

Бизнес и Право

На Ваш запрос, от 30.06.2011 года относительно возможности возмещения уплаченного НДС вновь созданным предприятием за приобретенные основные средства, можем пояснить следующее:

В соответствии с положением ст. 200.4 Налогового Кодекса (НК) Украины подлежит возмещению превышение суммы фактически уплаченного НДС поставщикам за товары (услуги)  над суммой НДС полученной от продажи товаров (услуг), независимо от видов деятельности, с учетом ограничений установленных ст. 200.5 НК. При этом ограничения не распространяются на  операции по приобретению ОС.

Таким образом, НДС за приобретенные и оплаченные ОС вновь созданным предприятием, которое зарегистрировано плательщиком НДС в установленном порядке, полежит возмещению из бюджета на общих основаниях.

Павло

25.08.2010

Чи треба нараховувати ПДВ при передачі векселя за поставлену продукцію?

Бизнес и Право

По Вашому запиту від 25 серпня 2010 року можемо пояснити наступне:

Відповідно до статті 4 Закону України "Про обіг векселів в Україні" видавати переказні і прості векселі можна лише для оформлення грошового боргу за фактично поставлені товари, виконані роботи, надані послуги.

Пунктом 3 ст. 165 Господарського кодексу встановлено, що операції купівлі-продажу цінних паперів (передачі майнових прав на вексель) здійснюють їх емітенти, власники, а також торговці цінними паперами - посередники у сфері випуску та обігу цінних паперів.

 

Оподаткування вказаної операції податком на додану вартість

Податковий облік операцій з розрахунками простими векселями визначено у пункті 4.8 статті 4 Закону України "Про податок на додану вартість".

Для цілей оподаткування згідно з цим Законом векселі (крім податкових векселів), видані або отримані, не вважаються засобом платежу та не змінюють суму податкового кредиту або податкового зобов'язання з цього податку, крім податкових векселів.

 

Таким чином, при передачі підприємством своєму кредитору в рахунок погашення заборгованості за товари векселя, а так само продаж його в подальшому за грошові кошти - податок на додану вартість на номінальну вартість векселя не нараховується.

(див. Лист ДПА Україні від 29.03.2004 р. N 5286/7/15-2317-20)

 

Оподаткування вказаної операції податком на прибуток

Відповідно до пункту 7.6 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" операції з торгівлі цінними паперами (передачі майнових прав на вексель) відносяться до операцій особливого виду і оподатковуються за правилами, встановленими цим підпунктом.

Абзацом п'ятим цього підпункту встановлено, що норми цього пункту не поширюються на операції з емісії корпоративних прав або інших цінних паперів, що здійснюються платником податку, а також з їх зворотного викупу або погашення таким платником податку. Тому емітент векселя не відображає операцію емісії векселя в податковому обліку.

            Під терміном "витрати" слід розуміти суму коштів або вартість майна, сплачену платником податку продавцю цінних паперів, як компенсація їх вартості. До складу витрат включається також сума будь-якої заборгованості покупця, яка виникає у зв'язку з таким придбанням.

Під терміном "доходи" слід розуміти суму грошових коштів або майна, отриману (нараховану) платником податку від продажу, обміну, або інших способів відчуження цінних паперів.

 

Фінансовий результат від продажу векселя, отриманого як засіб платежу за поставлені товари, виникає за наявності доходів від продажу векселя і витрат на його придбання у сумі заборгованості за поставлені товари.

(див. Лист ДПА Україні від 14.05.2005 р. N 9265/7/15-1117)

 

Ризики передачі майнових прав на вексель. Індосамент.

 

Відповідно до статті 15 Уніфікованого закону, оскільки не обумовлене протилежне (відсутні обмовки), індосант  відповідає за акцепт і за платіж по векселю солідарно з векселедавцем.

Однак, вказана стаття передбачає можливість включення в індосамент обмовки «Без обороту на мене» або будь-якої іншої обмовки, що має наслідком звільнення індосанта від відповідальності за платіж по векселю. У такому разі індосант відповідає лише за дійсність переданої по векселю вимоги.

 

Таким чином, вказана обмовка «Без обороту на мене»  означає, що при неакцепту або неплатежі до такого індосанта не можуть бути пред'явлені вимоги, передбачені статтями 43—49 Уніфікованого закону, тобто звільняє індосанта від відповідальності за невиконання зобов'язань по векселю.

           (див. Постанову Верховного Суду України від 6 червня 2006 р. Справа N 05/179-05)


Задать вопрос

Все сообщения проходят модерацию, Ваш ответ появится когда на него ответят. Спасибо за понимание

Ваше имя *


Ваш вопрос *

Email


Телефон


CAPTCHA
Введите слово с картинки *


Яндекс.Метрика
дизайн сайта - freelancer.lg.ua